Klubrekorder

Alle officielle tider svømmet efter 1. august 2016 i SVØM Korsør kan bruges til at opnå klubrekorder. Rekorderne er opdelt efter alder - alderen sættes som den alder svømmeren har pr. 31. december i kalenderåret. 
Herunder er klubbens absolut bedste tider - uanset alder.
For at se opdelt efter alder, skal du se på undersiderne.
 

Absolutte klubrekorder

 Herrer    Damer
 Svømmer Tid  Dato  Disciplin  Svømmer Tid  Dato 
 Lucas Leal 14.23   10.12.2017  25 Fri  Isabella Hejlesen 15.74    19.03.2017 
 Gustav Jørgensen  25.40  12.11.2016  50  Pernille B Hansen 28.25   24.02.2018 
 Gustav Jørgensen 54.03  10.11.2016  100  Therese Jetsmark Geiker  1:02.67   19.12.2016 
 Gustav Jørgensen  1:55.67  11.11.2016  200  Farah M. Nabil 2:19.29   24.09.2016 
 Konrad Clausen 4:43.38  27.10.2017  400  Elida Thornsen 5:00.51   03.02.2018 
 Konrad Clausen 11:08.55  25.06.2017  800  Elida Thornsen 10:53.56  14.01.2018 
 Konrad Clausen 19:38.17   14.01.2018  1500   Isabella Hejlesen   21:26.88  13.01.2018 
 Jeppe Veise 20.72  19.11.2016  25  Bryst   Astamaja Rought 23.49  19.03.2017 
 Gustav Hartig-Larsen  33.46  23.11.2018  50  Elida Thornsen  38.94   03.02.2018 
 Gustav Hartig-Larsen 1:14.53  11.11.2018  100  Therese Jetsmark Geiker 1:18.06  10.11.2016 
 Gustav Hartig-Larsen 2:42.12  09.11.2018  200  Therese Jetsmark Geiker 2:46.45  12.11.2016 
 Christian Quist 18.30  26.11.2018  25 Ryg  Astamaja Rought 20.93  11.03.2018 
 Tobias Rehder Knudsen 33.12  23.09.2018  50  Farah M. Nabil 32.94   15.01.2017 
 Gustav Jørgensen 1:00.63  11.11.2016  100  Farah M. Nabil 1:09.22   01.10.2016 
 Nicolai Quist 2:39.80  19.03.2017  200  Farah M. Nabil 2:28.24   01.10.2016 
 Emil Mosegaard 13.32   19.03.2017  25 Fly  Laura Kroman 16.49   11.03.2018 
 Gustav Jørgensen 26.36  11.11.2016  50  Elida Thornsen 31.33   12.01.2018 
 Gustav Jørgensen 57.87  13.11.2016   100   Elida Thornsen 1:13.53   28.10.2017 
 Tobias Wiegaard Hansen 3:12.74  11.03.2018  200  Elida Thornsen  2:49.39  11.03.2018 
 Viktor Holst Rasmussen 1:10.93  24.11.2018  100 IM  Pernille B Hansen 1:12.89  24.02.2018 
 Emil Mosegaard  2:32.75   19.03.2017  200  Pernille B Hansen 2:41.72  24.02.2018 
 Gustav Hartig-Larsen   5:36.07   25.11.2018  400  Maja Wiegaard Hansen 6:45.21 
19.11.2016 
 *) Langbanetid
 
 Opdateret 04.12.2018 
 
 
Her kan du se resultaterne fra Klubmesterskabet 2018 - klik HER
 
Resultatet af årets Klubmesterskab






NavnårgangFINA point

Elida Thornsen20051031

Tobias R. Knudsen2005857

Silje Mathiasen2006833

Laura Mei Kroman2004765

Viktor H. Rasmussen2003720

Astamaja Rought2006720

Konrad Clausen2005694

Christian S. Jepsen2005688

Gustav Hartig-Larsen2003681

Rasmus Bønsøe2006669

Johannes Forsbæk2004667

Josephine Nørmark Larsen2004647

Asta Marie Boye2006629

Tobias W. Hansen2004600

Frederik S. Johansen2002583

Benedichte Hallengreen2005557

Mathilde Knudsen2006547

Lydia Greisdal2007515

Mathias Marinus Toftager2003509

Lukas Kjeldsholm Knudsen2004505

Christian Quist2007495

Benjamin Jørgensen2005492

Jeppe Veise2004478

Casper Pedersen2004463

Mikkel Schøler Petersen2001458

Nico Jensen2004427

Isabella Hejlesen2004770

Johanne Jensen-Mattebjerg Petersen2006407

Marc Jensen2006407

Naomi Jensen2008385

Jonas Nørmark Larsen2005374

Lucas Leal2001350

Noah V. Nielsen2004291

Alexandar Eliassen2008270

Tascha Stengelshøj Knudsen2007254

Camilla Klestrup Hansen1997232

Naja-Amalie Lund Hallengreen2008226

Astrid Jensen-Mattebjerg Petersen2008221

Jonas Løgstrup2008220

Bianca Uhl2009219

Caroline Søe Jepsen2007196

Silja Mathiasen20050

Signe Larsen2008184

Mikkel Augustesen2008182

Viktoria Graulund2007127

Felix Eliassen2010106

Storm Geiker2007105

Emil Vester Nielsen200859
 
Klubmestre 2018 efter årgang






Ældste årgang Piger Drenge
  Elida Thornsen Tobias Rehder Knudsen
  Isabella Hejlesen Viktor Holst Rasmussen
  Laura Mei Kroman Konrad Clausen



Mellemste årgang Piger Drenge

 Silje Mathiasen Rasmus Bønsøe

 Astamaja Rought Christian Quist

 Asta Maria Boye Marc Jensen



Yngste årgang Piger Drenge

 Naomi Jensen Alexander Eliassen

 Naja-Amalie Hallengreen Jonas Løgstrup

 Astrid Jensen-Mattebjerg Petersen Mikkel Augustesen






Ældste årgang 2005 og ældre



Mellemste årgang 2006-2007



Yngste årgang 2008 og yngre
 

Seneste nyheder

Kommende events